Generátor QR kódu

On-line QR generátor kódů zdarma. Jednoduše vybete typ kódu a zadejte obsah. Vytváření QR kódu nepodléhá žádným registračním procedurám, je zcela volné. Kdokoliv může vytvořit svůj vlastní QR kód s jakýmkoliv obsahem, používat ho na svých webových stránkách nebo vkládat k tištěnému textu. Váš vytvořený kód pak může kdokoliv vyfotit a načíst zdarma přes QR čtečku.

 

Vytvořte si vlastní QR kód ZDARMA:

Here you can upload images with .png, .gif or .jpg extension. Best choice is PNG with alpha transparency. The logo will be inserted in the middle of the Custom-QR-Code.

Your Logo Image:

QR Code
QR Code
Custom-QR-Code
Custom-QR-Code

QR Code

QR Codes (Quick Response Codes) are coded graphics, that can be read by current smartphones and tablets with the appropriate software. They form a bridge between the real and the virtual world. Nowadays it's hard to find advertisements without this code. With one scan you are directed to a website, a product video or a download link in the App Store. Receive immediately information or the content you want, without having to type a link. Complete Business cards are imported within seconds. Even pre-formulated, pre-addressed mail and SMS as well as free text messages can be transmitted. With the enormous range of practical applications QR Codes are continuously gaining importance.

Custom-QR-Code

Here you can customize your QR Codes with your logo, a photo, a smiley or a short promotional text. In this way you create a recognition and give a personal touch to the code, so to stand out from other competitors.

Your graphic is positioned centrally and may cover a maximum of 30%, less is recommended in any case, so that old scanner can read this.

You can upload your logo in PNG, GIF and as JPEG. We recommend PNG because here you can use alpha channel transparency. You can adjust the size of the logo with a slider. You should test in any case directly on the screen using a smartphone, whether the generated code is still working or if there is too many image content covered.

Important: For tests the content of the Custom-QR-Code is in some places illegible. To generate a Custom-QR-Code correctly, a QR-Token is required. You can get it for 4,99 €. You should use the QR-Token only when everything else suits you. The generated Custom-QR Code will be displayed on the website and we sent it by mail to the email address you entered by ordering. If you make a price comparison, you will find that this offer is extremely cheap. Typical prices for individualized QR Codes range from 50,- € to 100,- €.

The provider of the QR-Token is the company Hot-World GmbH & Co. KG. Payment is made securely through PayPal.

The use of Custom-QR-Codes is free of charge and royalty. You can use your generated Custom-QR-Codes for free for personal and commercial use as well as for printing.

 QR Code Generator 4 All 
Text:
1000 chars left

Size: 200 px
Border: 0 px
Foreground Color:
Background Color:
STAŽENÍ: vygenerovaný QR kód přetáhněte myší na plochu počítače,
nebo použijte pravé tlačítko na myši a zvolte „Uložit obrázek jako...“.

 

 

 

Co je to QR kód a jak ho okamžitě vytvořit pomocí jednoduchého online generátoru.

QR code (zkratka z Quick Response Code) se používá hlavně pro mobilní zařízení. Jedná se o způsob, jak do grafické podoby uložit menší množství dat. Vzniklý obrázek potom člověk vyfotí fotoaparátem svého mobilního zařízení a speciální aplikací z obrázku získá potřebná strojově čitelná data.

Hlavní výhoda QR kódu je pohodlné a rychlé získání textových dat. Místo pomalého opisování textu na klávesnici dokáže v jednotkách sekund obsah získat a rozluštit software.

 

Funkce

Kromě textu nebo URL (adresy webové stránky) se dají do kódu zakódovat další funkce. Aplikace pro luštění QR kódu bývají chytré, takže se snaží automaticky zjistit typ dat.

Číslo 123456789 se bude nejspíš brát jako telefonní číslo.
Text https://www.literadesign.cz bude potom pochopen jako odkaz na webovou stránku.
Text neco@literadesign.cz půjde pochopit jako e-mail.

Kromě automatického určování obsahu existuje způsob pro označení jiných funkcí.

 

Text

Napište požadovaný text (jedná se o obyčejný text).

 

URL

Adresa nepotřebuje zvláštní zacházení, automaticky ji aplikace rozpozná, např. https://www.literadesign.cz

 

E-mail

Pro vytvoření obrázku, který připraví e-mailovou zprávu včetně předmětu nebo textu zprávy, vyplňte požadované kolonky.

 

Telefon

Předvyplní číslo pro pohodlné zavolání. Stačí na začátek uvést tel. Aplikace pro snímání QR kódu mohou jako telefon pochopit i prosté uvedení čísla bez „tel:“ na začátku.

 

SMS

Pro připravení SMS zprávy se používá SMSTO na začátku obsahu. Za dvojtečku po telefonním čísle je možné uvést text zprávy.